top of page
698_35953_edited.jpg

DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM

Parfümler

Geniş ürün yelpazemizden size uygun ürünü seçebilirsiniz.

Şu an burada gösterilecek ürünümüz yok.

Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri

 

Otomobil, 1700’lü yıllarda icat edilir. İlk yıllarda üç tekerlekli buhar kazanıyla çalışan otomobiller yıllar geçtikçe teknolojinin gelişmesi ile modern ve teknolojik bir hâl alır. İnsanların bir yerden bir yere ulaşımını sağlayan bu otomobiller zamanla lüks olmaktan çok bir ihtiyaç haline dönüşür. Bazen uzun saatler boyu içerisinde vakit geçirilen bir ev görevi görür. Bu sebeple içini temiz tutmak ve sürekli bakımını yapmak gerekir. Oto temizlik malzemeleri otomobillerin temizliğini sağlarken bakımını da yapar. Araçlarının güvenliğini sağlamak ve hijyenik bir şekilde içerisinde yolculuk yapmak isteyenlerin arabasında mutlaka bulunur. Cam silme suyundan, araç içi parfüme, araç temizlik makinelerinden birçok çeşit ve model ürün bulunur. Bu bakım ürünleri aracınızın performansını arttırırken ömrünü de uzatır. Temizlik ürünleri ise aracınızın içinin temiz kalmasını sağlar. İnsanlar bulundukları alanın temiz olmasını ister. Bu sebeple bu ürünler araçlarınızın içini uzun süre temiz tutar. Otomobil temizlik ürünleri özel olarak üretilir. Araç camları ve araç içi temizlik ürünleri diğer temizlik ürünlerinden daha farklı olur. İçerik olarak otomobilinize zarar vermeyen maddelerden üretilir. Bu ürünleri satın alarak otomobilinizin bakımını sağlayabilirsiniz.

 

Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri Çeşitleri

 

Oto bakım temizlik ürünleri içerisinde birçok çeşit bulunur. Aracınızın iç ve dış bölümü için ayrı ayrı her alana farklı ürünler bulunur. Bu ürünleri sadece o bölümlerde kullanabilirsiniz. Mesela aracınızın dış bölümü için oto şampuan ürünleri bulunur. Bu şampuanlar aracınızın dışında oluşan kirleri etkili bir yöntemle temizler. Ürünlerin birçoğunda fosfat içermez. Bu da aracınızın rengini korur. Ph derecesi otomobilin dış yüzeyine uygun olarak üretilir. Aracınıza ve elinize zarar vermeden temizlik sağlar. Bu şampuanları araç süngeri ile aracınızı yıkamanız halinde daha etkili olur ve etkin bir temizlik sağlar. Araç süngerleri aracınızı çizmeyecek düzeyde üretilir. İçerisi normal süngerlere göre daha yumuşak olur. Aracınızın dış görünüşünün matlaşması halinde oto cila ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu cila ürünleri otomobilinizin renginde zamanla azalan parlaklığı yeniden kazandırır. İçeriği özelliği sayesinde dış etkilere karşı otomobilinizi uzun süre korur. Bu ürünler çizik alıcı cila olarak da bilinir. Otomobilinizde oluşan ince kılcal çizikleri giderir ve yeniden sağlıklı bir görünüm sağlar. Otomobillerin yolda başına birçok sorun gelebilir. Sürekli olarak dışarıda kullanılması ve iklim sebepleri ile de bu sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aracınızın dışında bulunan metal kısımların da yağmur ve kar gibi olumsuz hava durumlarına maruz kalması doğrultusunda pas oluşabilir. Bu pas görüntüsünü oto pas sökücü ve yağlayıcı ürünüyle giderebilirsiniz. Bu ürünler genelde sprey formatında olur. Kolay ve rahat bir kullanım sağlar. Aracınızın pas tutan kısmına bunu sıkmanız halinde pas görüntüsünden kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Pas tutması ile aracınızın aşınmış yüzeyini temizler. Aracınızın dış kısmının temizlenmesi bu ürünler sayesinde oldukça kolay olur. Her soruna ayrı olarak üretilen bu ürünlerden satın alarak aracınızın dışında oluşan sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Otomobilin dış kısmının temizliği kadar iç kısmının temizliği de oldukça önemlidir. İçerisinde saatlerce yolculuk yapılan araçların temiz olması hijyen ve sağlık açısından önemli olur. Araçların dış kısımlarının temizliği kadar iç kısmının temizliği de kolay olur. Aracınızın içerisinde oluşan toz ve pislikleri kolay temizlemeniz için şarjlı araç süpürgesi bulunur. Bu araç süpürgelerinin şarjı uzun süre kullanıma müsait olur. Çekim gücü oldukça fazla olan bu süpürgeler aracınızın içerisini kısa sürede tertemiz eder.

 

Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri Kullanımı

 

Otomobilinizi temizlemek zamanla daha kolay hale gelir. Oto bakım ve temizlik ürünleri içerisinde birçok ürün ve ekipman bulunması bu işi daha kolay ve rahat bir şekilde çözmenize olanak sağlar. Bu temizlik ve bakım ürünlerini kullanırken oto yıkama eldiveni sayesinde cildinize zarar vermeden daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Aracınızın içerisinde oluşan kir ve tozları araç içi temizleme spreyi ile kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu spreyi kir ve toz bulunan alana direkt olarak sıkıp bir bez yardımı ile temizliği sonlandırabilirsiniz. Otomobil camları evlerde bulunan camlara göre daha kalın yüzeye sahip olur ve camların leke bırakmadan silinmesi gerekir. Görüş açısını temiz tutan ve aracın camında leke bırakmayan mikrofiber cam bezi ile otomobilinizin camını silebilirsiniz. Bu bezlerin yapısı özel olarak üretilir, toz ve leke bırakmadan silinir. Aracınızın ön kaputunda bulunan metal aksanların temizliğinde zincir yağı kullanabilirsiniz. Bu yağ metal aksanlarda oluşacak kiri ve tozu engeller. Bu ürünler sayesinde aracınızı temiz ve bakımlı bir şekilde uzun seneler kullanabilirsiniz.

 

Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

 

Otomobiller insanlar için oldukça önemli mallar arasında bulunur. İnsanların bir yerden bir yere ulaşmasını rahat ve konforlu bir şekilde sağlayan otomobillerin bakımı ve temizliği de oldukça önemli olur. Oto bakım ve temizlik ürünleri satın alırken önemli olan birkaç nokta bulunur. Bu noktaların başında aracınızın modeli önemli olur. Aracınızın modeli eski ve yeni, hangi marka, hangi model olduğu önemli bir nokta olarak karşınıza çıkar. Aracınızın dış temizliğinde kullanılacak oto yıkama süngeri ve oto yıkama fırçası satın alırken de dikkatli olmakta fayda bulunur. Çünkü aracınızın dış kısmında kullanacağınız bu ürünlerin sert olmaması gerekir. Sert malzemeli fırçalar ve süngerler aracınızın dış kısmının aşınmasına sebep olur. Oto bakım ürünleri satın alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise ürünün içeriği olur. İçerik olarak aracınıza zarar vermeyecek, fosfat içermeyen ve ph dengesini bozmayacak ürünler satın almaya dikkat edilmeli. 

bottom of page